Burun estetiği ameliyatı başarısı neye göre değerlendirilir?

Burun estetiği ameliyatı başarısı neye göre değerlendirilir?

Burun estetiği ameliyatı başarısı neye göre değerlendirilir.?

Estetik olarak burun şeklinin kişinin yüz özelliklerine göre planlanması şart. Doğal olmalı, yüzünüzün diğer yapıları ile uyumlu olmalı. Sizi hiç tanımayan birisi burnunuzun estetikli olduğunu anlamamalı. Ameliyat olduğunuzu bilen yakın çevreniz ise pozitif değişimi fark etmeli. Nefes alamama şikayetleri varsa o da aynı anda çözülmelidir.

Uzun dönemde burunda çökmeler, eğrilikler olmamalı. Başarılı bir ameliyat sonrası şişlikler dağıldıktan sonra burun yüze iyice oturur. Kişi sonuç doğal olduğu için asla yeni halini yadırgamaz kolaylıkla adapte olur. Hatta çoğu kişiler eski burnunu bile unutur. İyi yapılmış bir burun kişinin önce bakışlarının ortaya çıkmasına yol açar. İfade berraklaşır daha sonra yüzün diğer güzellikleri ortaya çıkar.

Bozuk bir burun insana sert sinirli bir ifade verirken iyi yapılmış bir burun sonrası daha sevecen bir ifade ortaya çıkar, başarılı bir ameliyat sonrası kişinin ruhsal yapısında bile olumlu değişmeler olur. Kendini ifade edebilme ve özgüveni artar, hayata daha pozitif bakar. Tabiî ki bazı hastalarımız bizden daha dik daha dikkat çeken burun yapmamızı isteyebiliyorlar.