Kulak Estetiği

Kulak Estetiği


Kulak işitme duyumuzu kullanmamızı sağlayan bir organ olmasının yanı sıra yüz görünümünde de belirleyici olan faktörlerden biridir.

Kulak Estetiği (Otoplasti)

Halk arasında kepçe kulak olarak adlandırılan görünüm basit bir cerrahi müdahale ile düzeltilebilmektedir.

Devamı..

Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı

Kepçe kulak estetik ameliyatında, kulak arkasından yapılan bir kesi ile kulak kepçesinin kıkırdak dokusu açılır. Eğer konka derinliği fazla ise konkadan gerektiği kadar kıkırdak çıkarılır.

Devamı..

Kulak estetiği öncesinde nelere dikkat edilmelidir

Kulak görünümün düzgünleştirmek için estetik ameliyat olmaya karar verenlerin, bu cerrahi müdahaleden neler beklediklerini mutlaka doktorları ile paylaşmaları gerekiyor.

Devamı..

Kulak estetiği sonrasında nelere dikkat edilmelidir

Kulak estetiği ameliyatı sonrasında hastanın baş bölgesine kulakları çevreleyen bir bant yerleştirilir. Bu bant bir hafta boyunca muhafaza edilmelidir.

Devamı..

Anotia, mikrotia, lop ear

Doğuştan kulak anomalilerinin ( şekil bozuklukları ) görülme sıklığı genelde 6000 canlı doğumda 1 dir. Daha çok erkeklerde ve sağ tarafta görülür.

Devamı..

Mikrotia ameliyatları

Bu anomaliyi düzeltmek için yapılan kulak estetiği ameliyatları genelde 5 yaşında başlar, fakat anomali iki taraflı ise ameliyatlar 4 yaşında başlamalıdır.

Devamı..

Kepçe kulaklarda sorun nerede

Kulağın kafa ile yaptığı açı olması gerekenden daha geniş olabilir. Bu kulağı dışarıya doğru açık gösterir. Özellikle arkadan bakılınca bu çok bariz belli olur.

Devamı..

Kepçe kulak nedir?

Kepçe kulak çocukların yaklaşık %5’inde görülür. Genetik geçişi vardır ve anne ya da babasında kepçe kulak olanlarda görülme

Devamı..

Kepçe kulak estetiği ameliyatı planlarken nedenini doğru olarak belirlemek ve nedene yönelik müdahaleler yapmak gerekir.