Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Piezo Ultrasonik Rinoplasti

Ultrasonik (piezo) rinoplasti

Burun estetiği operasyonlarında artık ultrasonik teknolojilerden yararlanılmaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında iyi sonuçlar elde etmek için uzmanlar, kemik testere, karbür raspa ve güç destekli raspa dâhil geniş bir aletler yelpazesine sahiptir. Bununla birlikte bu aletlerin her biri kendi sınırlarını zorlamaktadır.

Şimdi ise, burun estetiği ameliyatları yapan cerrahlar, burun kemiklerinin düzeltilmesinde geleneksel rinoplasti araçları yerine daha kesin ve doğru sonuçlar ortaya koyan ultrasonik aletler kullanmaktadır.

Ultrasonik kemik aspiratörü, kemikleri alma veya şekillendirmede çevredeki zarlara, sinirlere, damarlara, kemik hücrelerine ve dokuya zarar vermeyen ses dalgalarını kullanmaktadır. Bu cihazlar, cerrahların minimal bozuklukları, asimetrileri düzeltmelerine ve burun deviasyonu gibi majör deformasyonların giderilmesine de yardımcı olur.

Aslında ultrasonik kemik aspiratörü, beyin cerrahisi ve ortopedik cerrahi için geliştirilmiştir. Çünkü çevredeki dokulara zarar vermeden küçük kemik parçalarının çıkarılmasını sağlar. Bu cihaz çok az ısı üretir ve sulama ve emmeyi (vakumlama) birlikte kullanır.